?

Log in

No account? Create an account

Моя хата скраю

Я тут ні до чого


Previous Entry Share Next Entry
Слухаю Жадана
ропух, злий
biocherv


Після переглянутого на ТВі ефіру з Жаданом узявся прослуховувати його спільний з "Собаками в космосі" альбом "Зброя пролетаріату". Досі моя обізнаність з музикотекстами цього автора обмежувалася "Я помру від застуди" у виконанні Міська
Барбари. Тому першим запитанням стало - невже не краще, щоб співали профі? Можливо, загонисті речитативи Жадана найкраще пасують стилістиці альбому і музичної канви, але... Ну, нема голосу і нема якоїсь артикуляції чи що... Пригадую, у альбомі "Музичний лист щастя" Положинський намагався протягнути соціально спрямовані тексти. Тексти у нього були примітивніші, але ж виконання...
Втім, кожен з нас мріє колись очолити рок-гурт.
Досі не знаю, як сприймати цю збірку. Я не робітник пекарень, фабрик, майстерень, не шпана з привокзальних поселень, не китаєць, не африканець. А саме їм, якщо вірити текстам, адресована збірка. Більше того, загравання з лівою ідеєю мені якось узагалі не подобається. Булижник - зброя пролетаріату (оце так слово!), стверджує Жадан і чомусь одразу уявляється, що той "булижник" летить у мене, а не навпаки. Символічно, звичайно, що цей альбом, цей автор і ця формація походять із Харкова, але від середини 20-их років комунізм, здається, уже встиг стати наскрізь антиукраїнською ідеологією.
Закрадається сумнів - а раптом це хлопці приколюються? Раптом талановито експлуатують дивно переплетені кримінальні та соціальні мотиви, як це не так давно робили Мертві Півні у "Кримінальних сонетах"? Якщо це так, то хтось загрався (чого не було у Півнів).
Що ж до потреби у соціальних текстах, яку покликаний, за словами Жадана у ефірі ТВі, заповнити його проект, то треба сказати, вона не нова. У різний час намагалися давити на цю струнку "Скінхейт" ("Війна в головах", веселий альбомчик ще з дев'яностих), епізодично проскакують відверто протестні композиції у ТНМК і Тартака ("Клоуни", "Спам" у перших, "Я не хочу" у других). Відверто позиціонували себе соц.співцями хлопці з гурту "Андерсон" (альбом "Словозброя"). Тішить, що "Собаки в космосі" помітно випереджають їх усіх за текстовим наповненням (ще б пак!), а за музичним наповненням принаймні не дуже поступаються.
Найбільше на платівці сподобалася пісня про триста китайців добу до Будапешту. І за текстом і за музикою.
А загалом - маємо цілісну цікаву роботу а межі літератури і музики. Прослухав тричі.
Прослухати цю красу можна тут: http://www.sobaki.kh.ua/


  • 1
музику на роботі слухаєш %)

Якщо це можна так назвати...
Заткнувся навушниками і працюю, бо відволікають дурними розмовами.

  • 1